bondex sünger ikinci el bilgisayar alan yerler istanbul plesk trial key ikinci el bilgisayar alan yerler akustik panel akustik panel ikinci el bilgisayar alan yerler
SES YALITIM MALZEMELERİ
TÜRKİYE''NİN HER YERİNE HİZMET VERİYORUZ.
0216 909 12 80 SES YALITIM MERKEZİ
aksa ses yalıtımı

SES YALITIM MALZEMELERİ

Ses Yalıtım Malzemeleri

Ses yalıtım malzemeleri yapılacak ses yalıtımı uygulamasına uygun seçilmelidir. Eğer ses desibeli çok yoğun ise gürültüyü önleyebilecek izolasyon malzemeleri tercih edilmelidir. Akustik tasarım sağlamak istenirse akustik panel ve dekoratif akustik sünger kaplamaları ile ortama estetik şık görünüm kazandırılır. Darbeli ve titreşimli seslerde mantarlı kauçuk şilte ve kauçuk levha onunda beraber kauçuk tabanlı akustik levha kullanılabilir.

Akustik Ses Yalıtım Süngeri Fiyatı

Akustik ses yalıtım süngeri fiyatları kalınlık, yoğunluk, teknik özellik ve metraja göre belirlenmektedir. Malzeme ve uygulama teklifi almak için teklif formunu doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Akustik Hazır Kabin | Sessiz Oda Yalıtımı

Akustik kabinler  genel olarak ses emisyonları kontrol için tasarlanmıştır. Müzik aletleri ile çalışma ve kayıt yapmak için gerekli profesyonel izolasyonu sağlanması için hazırlanmış portatif akustik odalardır. İç kısmı akustik yanmaz süngerler ve paneller kullanılarak kabin içeresindeki ses yalıtımı sağlanmış olur.

Akustik Kabin Uygulama

Devamını oku: Akustik Hazır Kabin | Sessiz Oda Yalıtımı

Basotect Melamin Labirent Sünger | Akustik Labirent Sünger

Basotect Melamin Labirent Süngerler melamin sünger ailesindendir ve yanmaz ISO sertifikalıdır. Melamin Labirent Süngerler beyaz, açık gri renklerde üretilmekte ve hafif akustik melamin köpüklerdendir.

Basotect Labirent Sünger

Devamını oku: Basotect Melamin Labirent Sünger

Basotect Melamin Special Sünger | Akustik Spesiyal Sünger

Basotect Melamin Special Süngerler melamin ailesindendir ve Basf'ın ürettiği basotect special süngerler yanmaz ISO sertifikalı özellikte olup ve hafif olması ile bilinmektedir. Basotect Melamin Special Süngerlerin arasına epdm ses bariyeri yerleştirilmesi sonucu ses geçiş oranı daha iyi bir performansa yükselmektedir.

Basotect Melamin Special Sünger

Devamını oku: Basotect Melamin Special Sünger

Basotect Melamin Yumurta Sünger | Akustik Yumurta Sünger

Basootect Melamin Yumurta Süngerler hammaddesi melamin köpüğü olup açık gözenekli melamin bazlı akustik ses yalıtım malzemelerindendir. Ses yalıtımda ve akustiği düzenlemede kullanılan basotect melamin yumurta süngerler yüksek ses yalıtımı ve izolasyonu uygulamalarında kullanılmaktadır.

Basotect Melamin Yumurta Sünger

Devamını oku: Basotect Melamin Yumurta Sünger

Basotect Melamin Piramit Sünger | Akustik Piramit Sünger

Basotect Melamin Piramit Sünger melamin yanmaz köpükten oluşan ve Basf avrupa fabrikasında ürettiği yanmaz basotect melamin sünger ailesinden olan basotect piramit süngerler ses yutma katsayısı ve akustik düzenleme için kullanılan ses yalıtım süngeridir. Basotect Melamin Süngerler hafiftir ve yanmaz özellikte olan melamin piramit süngerler yüksek ve alçak frekanslı seslere karşı iyi bir performans göstermektedir.

Basotect Piramit Sünger Duvar Uygulaması 

Devamını oku: Basotect Melamin Piramit Sünger

Basotect Melamin Sünger | Akustik Yanmaz Sünger

Basotect Melamin Süngerler yangına karşı dayanıklı alev almaz, beyaz veya açık gri renk seçeneklerinde değişik formlarda üretilmektedir. Basotect melamin süngerler orta ve yüksek  ses frekanslarındaki sesin emilimi, yankının engellemesi ve akustiği sağlanmak için gereken yerlerde akustik düzenleme ve ses yalıtımı süngeri olarak kullanılmaktadır.

Basotect Melamin Sünger

Devamını oku: BASOTECT MELAMİN SÜNGERLER

SoundTex Kumaş | Akustik Keçe 

Soundtex : Akustik keçe kumaşlar , Ahşap perfore delikli derzli ( fugalı ) tavan duvar panellerin arka yüzeylerine preste ısıtılarak monte edilen kendinden yapışkanlı ses yalıtımı ve akustiği sağlayan ithal kumaşlardandır.Mükemmel ses yutum değerlerine sahiptir. Akustik panel yapımında kullanılan profesyonel akustik kaplama malzemedir.

Ahşap Akustik Keçe Kumaş

Devamını oku: SoundTex Kumaş | Akustik Keçe

Firexpan | Firex Kauçuk Yanmaz Elastomerik Sünger Köpüğü

Firexpan ;ses yalıtımı ve titreşim önlemek için kullanılan kauçuk süngerlerdir. Firexpan sünger tamamen esnek yapıda ve dayanıklı malzemelerdir. Firexpan kauçuk maddelerin geriye dönüşüm yoluyla tekrar kullanılabilir hale gelmesi ve polyester karışımasıyla daha esnek ve dayanıklı şekilde üretilir. Vibrasyon yayan makinelerin altına ve sesini kesmesi için parke altına uygulanarak ortamdaki ses yalıtımını sağlamaktadır. Firexpan kauçuk olması sebebi ile kaymaz ve yüksek ısıya karşı dayanıklı olarak üretilmektedir. Firexpanların kullanım alanları ise makine dairesi, jeneratör odası, spor salonu gibi titreşim ve darbenin oluştuğu sesleri önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Firexpan Kauçuk Sünger Malzeme

Devamını oku: Firexpan | Firex Kauçuk Yanmaz Elastomerik Sünger Köpüğü

Yanmaz Melamin Sünger | Basotect Ses Yalıtım Süngeri

Basotect sünger hammaddesi melamindir. Basotect melamin sünger düşük yoğunlukta olan, ses yutumu yüksek olan ses izolasyon malzemesidir.Basotect melamin sünger gri ve beyaz renkte, düz ve 4 farklı formda üretilir. Bunlar; Yumurta, Piramit, Labirent ve Spesiyal dır. Basotect sünger hammaddesi melamin köpük olan ses yalıtım süngeridir. Reçineden üretilir ve ses yutma özelliği olan akustik bir süngerdir.

basotect melamin sünger

Devamını oku: Yanmaz Melamin Sünger | Basotect Ses Yalıtım Süngeri

Yanmaz Düz Sünger | Akustik Ses Yalıtım Süngeri

Üzerinde desen ve şekil bulundurmayan, sade görünümlüdür.Diğer çeşitleriyle aynı özellikleri taşımaktadır. Şekil ve deseninin bulunmaması bakımından farklılık taşır ve oldukça hafiftir ve kolay uygulanabilir özelliktedir.

Yanmaz Melamin Düz Sünger

Devamını oku: Yanmaz Düz Sünger | Akustik Ses Yalıtım Süngeri

Yanmaz Spesiyal Sünger | Akustik Ses Yalıtım Süngeri

Spesiyal sünger akustik sünger sınıfına girer. Akustik düzenleme ve ses yalıtımı yapılması gereken mekanlarda kullanılan ses izolasyon malzemesidir. Spesiyal sünger mekan akustiğini ses emicilik özelliği sayesinde sağlar. Yanmaz özellikte bir süngerdir ve bu özelliği özel kimyasal maddelerde bekletilerek kazanır. Spesiyal sünger uygun fiyatlıdır ve oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Yoğunluğunun yüksek olması ve kalınlığı sayesinde ses geçirmeyen bir süngerdir.

Yanmaz Basotect Spesiyal Sünger

Devamını oku: Yanmaz Spesiyal Sünger | Akustik Ses Yalıtım Süngeri

Labirent Sünger | Yanmaz Akustik Labirent Sünger

Yüzeyi labirent şeklinde olduğundan ismini labirent sünger olarak almıştır ve akustik sünger çeşitlerinden  bir tanesidir. Akustik düzenleme sağlayan piramit sünger, ses emicilik özelliği sayesinde bunu sağlar. Akustik düzenlemenin yanında ses yalıtımıda sağlar. Diğer akustik süngerlerde olduğu gibi güçlü sesleri tek başına izole edemez. Bariyerli modelleri kullanıldığı zaman üstün ses izolasyonu sağlar ve böyle güçlü sesleri keser. Birinci sınıf kalitede olan labirent sünger, poliüretan köpükten üretilir ve yanmazlık özelliği kazandırılır. Yanmazlık sertifikasıda mevcuttur.

Alev Almaz Labirent Sünger

Devamını oku: Labirent Sünger | Yanmaz Akustik Labirent Sünger

Yanmaz Piramit Sünger | Akustik Ses Yalıtım Süngeri

Yüzeyi piramit şeklinde olduğu için adını piramit sünger olarak almıştır. Poliüretan köpükten üretilen piramit sünger yanmaz özellikte süngerdir. Bu yanmazlık özelliği özel kimyasallar ile sağlanır. Piramit sünger uygulandığı mekanda ses yalıtımı ve ortam akustiği sağlar. Piramit sünger duvarlara ve tavanlara uygulanan ses izolasyon malzemesidir. Piramit sünger tek başına uygulandığı zaman güçlü sesleri izole edemez. Eğer güçlü sesler izole edilmek isteniyorsa bariyerli modelleri kullanılmalıdır. Bariyerli modelleri yüksek performans sağlar. Ayrıca piramit sünger eko ve yankı gibi ses bozukluklarınıda çözümler.

Yanmaz Piramit Sünger

Devamını oku: Yanmaz Piramit Sünger | Akustik Ses Yalıtım Süngeri

Bariyerli Melamin Sünger | Ağır Bariyerli Basotect Köpük

Bariyerli melamin süngerler ortamda akustik bir düzenleme yapar ve ses kesintisini sağlar.Farklı ve renklerde üretimi vardır. Melamin süngerler hijjen açısından diğer malzemelerden üstündür. Antibakteriyel özellikteki akustik süngerler genel olarak hastane, okul gibi alanlarda kullanılabilmektedir.

Bariyerli Melamin Sünger Uygulaması

Devamını oku: Bariyerli Melamin Sünger | Ağır Bariyerli Basotect Köpük

Bondex Süngerpan | Bondeks Ses Kesici Sünger

Yüksek seslerin izole edilebilmesi için zemin, tavan ve duvar ses yalıtım uygulamalarında kullanılabilir. Yüksek yoğunluğa sahiptir ve ses kesici bir malzemedir.Süngerpan ufak sünger parçacıklarının birleştirilmesiyle oluşur. Yoğun ve sıkıca birleştirilir. Ses izolasyon uygulamaları için özel üretilir ve bu sünger yüksek performans sağlamaktadır.Standart olarak üretimi 10 mm - 70 mm kalınlıklarında ve 110 dns - 180 dns yoğunluklarından yapılmaktadır. Bir çok yerde ses izolasyonu sağlamak için kullanılmaktadır.Bondeks Ses Kesici Sünger

Devamını oku: Bondex Süngerpan | Bondeks Ses Kesici Sünger

Aks Rapid Sünger Yapıştırıcı | Solid Bazlı Özel Yapıştırıcı

Akustik Sünger akustik düzenlemelerde yüksek ses temposunda , yankı, eko, titreşim gibi ses sorunlarının ses yalıtımını sağlamaktadır. Yüksek ses yutum değerlerine sahip ve yanmaya karşı yüksek direnç gösterebilen akustik süngerlerin yüksek performanslı akustik köpüktür. Akustik Süngerler yoğunlukları nedeniyle kolay kolay yıpranmadığı gibi, küflenmez ve koku yapmazlar.Akustik süngerler yanmazlık sertifikalı ilgili kurumlarca testlerden başarılı olmuş ses yalıtım süngerleridir.Akustik Sünger Yapıştırıcısı Fiyatları

Devamını oku: Aks Rapid Sünger Yapıştırıcı | Solid Bazlı Özel Yapıştırıcı

Akustik Bant | Ses Yalıtım Bantları Elastomerik Köpüğü

Ses Yalıtım Bandı duvar yapımında çelik sac profillerinin altına yapıştırılır ve alçı levha bölmesinde kullanılır.Ses köprülerini ortadan kaldırarak ses performansını arttıran ses izolasyon malzemesidir. Kalite üretimi sayesinde ses yalıtım performansını artırmaktadır.

Zemin Ses İzolasyon Bandı

Devamını oku: Akustik Bant | Ses Yalıtım Bantları Elastomerik Köpüğü

Zemin Mantarlı Kauçuk | Şap ve Parke Altı Ses İzolasyonu

Mantarlı kauçuk levhalar genellikle zeminlerde kullanılan etkili ses izolasyon malzemelerinden biridir. Zeminlerde meydana gelen titreşim, topuk gibi vibrasyon kesici  olarak kullanılan mükemmel bir yalıtım malzemesidir.Mantar şilte hammaddesi mantar olan bir yalıtım malzemesidir. Mantar, mantar meşesi ağacının kabuğundan elde edilir. Daha çok şarap tapası yapımında kullanılan kabuklardan artan parçalar öğütülüp granül haline getirildikten sonra mantar şilte ve benzeri ürünlerin yapımında kullanılırlar. 

Zemin Mantarlı Kauçuk Levha

Devamını oku: Zemin Mantarlı Kauçuk | Şap ve Parke Altı Ses İzolasyonu

Bariyerli Bondex Süngerpan | Ağır Bariyerli Sünger

Süngerpan kırpık süngerlerin birleşmesinden meydana gelir. Yüksek yoğunlukta ses kesici malzemedir. Alçıpan aralarında, parke ve şap altlarında kullanılan ses izolasyon süngeridir. Mekanda oluşan darbe veya titreşim kaynaklı gürültüyü önler. Ses kesmede yetersiz kaldığı alanlarda epdm ağır bariyer ile birlikte uygulanır. Süngerpan malzemelerinin küçük parçaçıklar haline getirildikten sonra sıkıştırılarak tekrar sünger haline getirilmesi ile üretilir.

Epdm Ağır Bariyerli Bondeks Sünger

Devamını oku: Bariyerli Bondex Süngerpan | Ağır Bariyerli Sünger

Epdm Ses Bariyeri

Titreşim kaynaklı yada darbe ve yapı kaynaklı yayılan gürültüyü engellemek amacıyla kullanılan ve yüksek performans sağlayan akustik ses izolasyon malzemesidir. Sık bir şekilde inşaat sektöründe duvar ve zemin yalıtımında kullanılır. Otomotiv sektöründe de sık bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Epdö ses bariyeri ses yalıtım süngerleri ile birlikte uygulanır. İki akustik ve ses yalıtım süngeri arasına konularak kullanılır. Makine odaları, jeneratör odaları, müzik odaları vb. bir çok mekanda gürültünün kesilmesi gereken her yerde kullanılır.

Teknobar Epdm Kauçuk Kurşun Bariyer

Epdm Ses Bariyeri

Devamını oku: Epdm Ses Bariyeri | Teknobar Epdm Kauçuk Kurşun Bariyer

Bariyerli Akustik Sünger | Laminasyonlu Ağır Bariyerli Süngerler

Diğer süngerlerin yeterli ses kesemeyeceği mekanlarda bu süngerler ile birlikte Epdm bariyerli akustik sünger kullanılır. Bariyerli akustik sünger üstün performans sağlar. Süngerpan ve akustik sünger ile birlikte kullanıldığı zaman üstün ses yalıtım performansı sağlar. Ne kadar yoğun ve kalın ses yalıtım süngeri ile Epdm ağır bariyer sünger birlikte kullanılırsa okadar yüksek ses yalıtım performansı sağlanmış olur.

Ağır Bariyerli Akustik Sünger

Devamını oku: Bariyerli Akustik Sünger | Laminasyonlu Ağır Epdm Kauçuk Bariyerli Süngerler

Zemin Kauçuk Levha | Titreşim Kesici Şilte

Zemin Kauçuk Levha, bir elastik ses yalıtım malzemesidir ve rulo, levha parçalar halinde temin edilmektedir. Kauçuk Levha darbe yüksek ses ve titreşim, dayanıklılık ve direnç gerektiren bütün uygulamalarda kullanılabilmek için uygundur. Zemin Kauçuk koruma bina ve darbe ses koruması, yüklerin sabitlenmesi için titreşim teknolojisi ve kaymaz paspaslar malzemeler için spor yüzeyleri, taban kaplaması, darbe koruması, çarşaf ve fayans geniş bir yelpazede için kullanılabilir.

 

Devamını oku: Zemin Kauçuk Levha | Titreşim Kesici Şilte

Pvc Tabanlı Akustik Halı | Akustik Kauçuk Tabanlı Halı

Kauçuk tabanı sayesinde titreşim ve vibrasyon emici üründür. Kaymaz özellikte akustik yalıtım sağlamakdatır. Zemine serebileceğiniz en iyi ses yalıtım malzemesinden biridir.

Pvc Tabanlı Akustik Halı

Devamını oku: Pvc Tabanlı Akustik Halı | Akustik Kauçuk Tabanlı Halı

Heraklite Ahşap Yünü

HERAKLİTE ahşap rende talaşı (yünü) ile çimentonun özel metotlarla levha haline getirilmesidir. Çimento, ağaç liflerinin tabii elastikiyet özelliğini muhafaza eder ve levhalara süresiz dayanıklılık sağlar. Celenit Akustik levha kolon, kiriş, kat araları ve radyatör nişlerindeki ısı köprülerinin engellenmesi, duvarların ses yalıtımı, döşemeden gelen gürültünün yalıtımı, yangın dayanımlı duvar kaplamaları, düz ve eğimli çatıların yalıtımı ve kalıcı beton kalıbında kullanılabilir.

Heraklite Ahşap Yünü | Celenit Akustik Levha | Çimento Esaslı Panel

Celenit Ahşap Akustik Levha Fiyatları

Devamını oku: Heraklite Ahşap Yünü | Celenit Akustik Levha | Çimento Esaslı Panel

Zemin Mantar Şilte | Mantar Cork Rulo Şilte

Mantar şilte hammaddesi mantar olan bir yalıtım malzemesidir. Mantar, mantar meşesi ağacının kabuğundan elde edilir. Daha çok şarap tapası yapımında kullanılan kabuklardan artan parçalar öğütülüp granül haline getirildikten sonra mantar şilte ve benzeri ürünlerin yapımında kullanılırlar. 

Rulo Zemin Mantar Şilte

Devamını oku: Zemin Mantar Şilte | Mantar Cork Rulo Şilte

Zemin Kauçuk Levha | Şap Altı Kauçuk Şilte

Karo Kauçuklar esnek ve darbe emici özeliğe sahiptir ayrıca hijyenik bir üründür. Bu sebeple birçok zemin uygulamasında tercih edilmektedir. Suyla temizliği yapılabilmektedir. SBR olarak imal edilebildiği gibi EPDM olarak da üretilebilen rulo kauçuk 1mm den 10mm’e kalınlığa varan özellikte imal edilebilir.

Zemin Kauçuk Malzeme Fiyatı

Devamını oku: Zemin Kauçuk Levha | Şap Altı Kauçuk Şilte

Akustik Ses Yalıtımlı Kapı | Ses Geçirmez Kapı

Ahşap Akustik Ses Yalıtım kapısı olarak tasarlanmış, ses geçirmez özelliğe sahiptir. 64 mm kanat kalınlığı masif serenli, içinde ses kesici özel 3 çeşit şilte kullanılmaktadır.Ses yalıtım kapısını özel açık profili ile takım halde kullanılması ses yalıtımı için gereklidir.

akustik kapı

Devamını oku: Akustik Ses Yalıtımli Kapı | Ses Geçirmez Kapı

Alt Kategoriler

  • BARİYERLİ SÜNGERLER
  • YANMAZ SÜNGERLER

    Yanmaz Süngerler

    Yanmaz sünger ses yalıtımı uygulamalarında kullanılan poliüretan ve melamin esaslı ses yalıtım süngerleridir. Piramit, yumurta, special, labirent, düz yüzey formlarıyla birlikte pu, keçe ve alüminyum folyo kaplı modelleri de bulunmaktadır. Bu malzemeler sayesinde kullanıldığı alan içinde ses dengesi sağlanır. Çoğunlukla ses izolasyonu uygulamalarında kullanılmak istendiğinde bariyerli yanmaz akustik sünger tercih etmelisiniz. Bu sayede gürültü izolasyonu sağlarken süngerin yanmazlık özelliğinden de faydalanabilirsiniz.

Müzik Odası Ses Yalıtımı

Restaurant Ses Yalıtımı

Ofis Odası Ses Yalıtımı

Toplantı Odası Ses Yalıtımı

Çağrı Merkezi Ses Yalıtımı

Home CinemaSes Yalıtımı

Spor Salonu Ses Yalıtımı

Stüdyo Odası Ses Yalıtımı

 

celenit akustik levha panel

epdm ses yalıtım bariyeri fiyatları

rebonded bondex süngerpan fiyatları

vicoustic flexi a50 sünger fiyatları

HİZMETLERİMİZ

ANASAYFA

SES YALITIMI

SES YALITIM MALZEMELERİ

AKUSTİK PANEL

FİYATLAR

RAPORLAR

ÇALIŞMALAR

Blog

İLETİŞİM

  • İstanbul (Avrupa) | İstanbul (Anadolu) | Adana | Adıyaman | Afyon | Ağrı | Ankara | Amasya | Antalya | Ardahan | Artvin | Aydın | Balıkesir | Bartın | Bilecik | Bingöl | Bitlis | Bolu | Burdur | Bursa | Çanakkale | Çorum | Denizli | Diyarbakır | Düzce | Edirne | Elazığ | Erzincan | Erzurum | Eskişehir | Gaziantep | Giresun | Gümüşhane | Hakkari | Hatay | Iğdır | Isparta | İzmir | Kahramanmaraş | Karabük | Kars | Kastamonu | Kayseri | Kocaeli | Konya | Malatya | Manisa | Mersin | Muğla | Ordu | Rize | Sakarya | Samsun | Şanlıurfa | Sinop | Sivas | Şırnak | Tekirdağ | Trabzon | Tunceli | Uşak | Van | Yalova | Yozgat | Zonguldak
 
  • Almanya | Amerika | Arjantin | Avustralya | Avusturya | Azerbaycan | Baku | Belçika | Bulgaristan | Brezilya | Çin | Ermenistan | Filistin | Fransa | Gürcistan | Hindistan | Hollanda | Kıbrıs | İspanya | İsviçre | İrlanda | İngiltere | İran | İtalya | Mısır | Lefkoşa | Rusya | Romanya | Türkmenistan | Yunanistan