bondex sünger ikinci el bilgisayar alan yerler istanbul plesk trial key ikinci el bilgisayar alan yerler akustik panel akustik panel ikinci el bilgisayar alan yerler
SES YALITIMI
TÜRKİYE''NİN HER YERİNE HİZMET VERİYORUZ.
0216 909 12 80 SES YALITIM MERKEZİ
aksa ses yalıtımı

SES YALITIMI

Ses ortam içinde dalgalar halinde yayılırken farklı noktalara ulaştığında yankı halinde tekrar geri dönmesin diye sesin yankı bulabileceği alanlarda akustik ses yalıtımı yapılır. Eğer konu seslerin bir ortamdan diğer ortama geçişiyle bunun için duvar veya katlar arasında ses yalıtım malzemeleri kullanılarak izole edilen ses değeri artar.

Akustik Kaplama

 Yapmış olduğumuz uygulamalarda akustik panel ürünlerinden kullanılarak mekan içi tasarımı iyileştirilmektedir. Kumaş kaplı akustik panel, celenit akustik levha, heraklite ahşap yünü panellerinden tercih edilir.

Ses İzolasyonu

 Mekanik gürültülü ortamlarda oluşan ses kalabalığı çevreye yayılmasın diye buna karşı önlem alınması gerekir. Peki nedir bu önlem ? Yüksek ses kesim gücüne sahip ses yalıtım süngeri ve malzemeleri ile gerekli ses geçen alanlar kaplanır. Çoğunlukla süngerpan tercih edildiği için ona örnek verecek olursak en yoğun ve kalın rebonded bondex süngerpan uygulanır. Ardından hava boşluğu bırakılır. Bunu ahşap karkas veya çelik profil ile yapabilirsiniz. Daha sonrasında çift tarafı alçıpanlı epdm ses bariyeri kaplanır ve bu şekilde ciddi bir izolasyon sağlanır.

Hacim Akustiği

Mekanın genişliği sesin yankılanmasını ve akustiğini büyük ölçüde etkilemektedir. Hacim akustiği uygulamaları daha çok sinema salonu, opera salonu, tiyatro salonu vb. alanlarda tercih edilir.

Atış Poligonu Ses Yalıtımı | Silah Atış Alanı Ses İzolasyonu

Silah atış alanlarında sesin yoğun olduğu bir alan olduğu için ses yalıtımı yapılması gerekmektedir. Ses yalıtım Atış Poligonlarında yapılacak ses yalıtımı uygulamalarını iki şekilde inceleyebiliriz. Birincisi dışarıya giden sesleri geçiş kaybına uğratıp izolasyonunu sağlamak. İkincisi silah atışı olan poligonda yüksek seviyede ses çarpışması sonucu oluşan yankıyı engellemek amaçlı uygulamalar geliştirmektir.

Atış Poligonu Ses Yalıtımı

Devamını oku: Atış Poligonu Ses Yalıtımı

Restaurant Ses Yalıtımı | Cafe-Bar Akustik Yalıtım

Bu tarz yemekli yemeksiz toplantıların yapıldığı yerle de yapılmakta olan ses yalıtım uygulamaları, Restorant ses yalıtım uygulamalarında müşterilerin arka planından fısıltı şeklinde fakat gerekli kalitede verilmesi, hem rahatsızlığı önlemek için, hemde iş yeri kalitesinin belirlenmesinde büyük rol oynamaktadır.

 restaurant ses yalıtımı

Devamını oku: Restaurant Ses Yalıtımı

Çağrı Merkezi Ses Yalıtımı | Call Center Akustik Yalıtım

Çağrı merkezlerinde her zaman tercih edilen ara bölmeli akustik ses yalıtımı sağlayan masa separatörleri ortamın ses düzenini sağlar. Ofis Çağrı merkezi Seperatör Sistemleri için özel üretilen seperatör sistemlerimiz seri imalat , hızlı ve sorunsuz montaj imkanı sağlayarak zamandan dolayısıyla maliyetten tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Bu sayede personel için problem arz edebilecek ses unsurunu ortadan kaldırarak daha verimli bir çalışma ortamı sağlanabilir.

Call Center Akustik Uygulamalar

Devamını oku: Çağrı Merkezi Ses Yalıtımı | Call Center Akustik Yalıtım

Emar Odası Ses Yalıtımı | Hastane Ses Yalıtımı

Hastane içerisinde oluşan gereksiz gürültüler hem hastane çalışanlarını hemde hastaları olumsuz etkilemektedir. Hastanelerde kullanılan emar cihazları da bu gürültüyü oluşturan nedenlerden biridir.

MR Odası Ses Yalıtım Uygulama

Devamını oku: Emar Odası Ses Yalıtımı

Toplantı Odası Ses Yalıtımı | Akustik Oda Ses Yalıtımı

Toplantı salonu olarak kullanılması düşünülen odanın ses yalıtımı yapılmadan önce keşif yapılmalı ve odanın aldığı ses dalgalarının alanları tespit edilmelidir. Kontroller yapıldıktan sonra işinde profesyonel olan ses yalıtım uzmanları aracılığıyla kullanılması gereken malzemeler seçilecektir. 

Toplatı Odalarında Ses Yalıtımı Uygulaması

Devamını oku: Toplantı Odası Ses Yalıtımı | Akustik Oda Ses Yalıtımı

Ofis Odası Ses Yalıtımı | Çalışma Odası Akustik Yalıtım

Çalışanlarınızın dikkatinin dağılmaması ve işe odaklanması için iyi ve sağlıklı bir çalışma ortamı sunmanız iş verimini arttıracaktır. Ofis ses yalıtımı yaparak istenmeyen rahatsız edici seslerin  dışarı’da kalmasını sağlayabilirsiniz.seminer odası akustik düzenleme

Devamını oku: Ofis Odası Ses Yalıtımı | Çalışma Odası Akustik Yalıtım

Düğün Salonu Ses Yalıtımı | Salon Akustik Yalıtımı

Düğün salonlarında ses yalıtım ürünleri ile gürültü kontrolünü ve bu alandaki ses kalitesini artırın. Ses yalıtımı ile çıkan ses kontrolünü sağlamaktayız. Yine bu tip salonlarda sesin her bir bölgeye net olarak ulaşabilmesi için akustik altyapı denetimini yapmaktayız. 

Düğün Salonu Ses Yalıtımı

Devamını oku: Düğün Salonu Ses Yalıtımı | Salon Akustik Yalıtımı

Otel Odası Ses Yalıtımı | Pansiyon Odaları Akustik Yalıtımı

Otel gibi tesislerde, otel suit odalarındaki sesin en az seviyeye indirilmesi için odanın ses izolasyonun sağlanması gerekmektedir. Otel müşterilerinin rahatı ve konforu için ses yalıtım uygulaması yapılarak bu konfor ve rahatlık sağlanabilir.Bilimsel ve teknolojik gelişmeler sonucu toplum hayatında ortaya çıkan gürültü sorunu, ülkemizde de giderek önem kazanmaya başlamıştır. Otel konforunun ayrılmaz bir parçası olan gürültü kontrolü için nova akustik çözümler üretmektedir.

Otel Odası Ses Yalıtımı

Devamını oku: Otel Odası Ses Yalıtımı | Pansiyon Odaları Akustik Yalıtımı

Duvar Ses Yalıtımı | İç Duvar Ses İzolasyonu 

Komşu duvarlarından gelen sesler ciddi problemler yaratabilmektedir. Ses problemlerine karşı yapılan ses izolasyon uygulamaları ile daha huzurlu aile ortamı sağlanabilmektedir. Üst ya da yan taraftan gelen ses problemlerine karşı alınan önlem sağlık açısından gerekli bir çalışmadır.Evde, ofiste akustik düzenleme sağlanılarak istenilen ses kesintisi sağlanabilmektedir. Ses kirliliği etkisi sağlık ve psikolojik açıdan bireyde rahatsız edici sorunlar meydana getirebilmektedir.

Ses Yalıtımlı Duvar

Devamını oku: Komşu Yan Duvar Ses Yalıtımı | İç Duvar Ses İzolasyonu

Zemin Ses Yalıtımı | Şap Altı İzolasyon Malzemeleri

Zemin ses yalıtım uygulamalarında en çok tercih edilen yalıtım malzemesi karo kauçuklardır. Hijyenik bir ürün olan ve suyla temizlenebilen, SBR olarak imal edilen rulo kauçuklar, 1 mm’den 10 mm’ye kadar kalınlığa sahiptir. Zemin ses yalıtımı konusunda oldukça başarılı olan kauçuklar, ayrıca darbe emici özelliği de barındırmaktadır. Çalışma alanlarında pürüzlü yüzeylerin bütününü kaplayarak gerçek bir izolasyon sağlayan zemin malzemesi olarak kullanılan kauçuklar, şap altı, zemin altı ve parke altı olarak uygulanmaktadır. İnşaat sektöründe ise kusursuz bir başarı sağlayan kauçuk mantar levhalar, zemin ses yatlımı için çatılarda ve duvarlarda da tercih edilmektedir.

Parke ve Şap Altı Zemin Ses Yalıtımı

Devamını oku: Zemin Ses Yalıtımı | Şap Altı İzolasyon Malzemeleri

Tavan Ses Yalıtımı | Bina Katlar Arası İzolasyon

Komşu duvarlarından gelen ses problemleri yüzünden bir çok aile komşusuyla sıkıntı yaşamaktadır. Huzursuz edici duvardan ve tavandan gelen ayak sesleri, titreşimler dayanılmaz bir noktaya gelebilmektedir. Yan daire arasında yalıtım dahil, yukarıda ve aşağıda binanın diğer tarafa ses geçişini engellemek için ses izolasyonu yapılmaktadır. Ses Yalıtımı ile ilgili çalışmalar ve gürültü denetimi, sağlıklı ve huzurlu bireyler için önemlidir.

Katlar Arası Ses Yalıtımı

Devamını oku: Tavan Ses Yalıtımı | Bina Katlar Arası İzolasyon

Hidrafor Odası İzolasyonu | Ses Yalıtımı

Hidrofor Odası Ses Yalıtımı; Rahatsızlık hissi uyandıran hidrofor odalarındaki cihazlar insan sağlığı açısında da büyük önem taşımaktadır. Bu gibi ses problemlerine karşı ses yalıtım uygulamaları yapılabilmektedir. Hidrofor cihazları çalıştırıldığında çevreye şiddetli bir şekilde rahatsızlık hissi verir.

hidrafor odası ses yalıtımı

Devamını oku: Hidrafor Odası İzolasyonu | Ses Yalıtımı

Kompresör Odası İzolasyonu | Ses Yalıtımı

Kompresör Ses İzolasyonu; Kompresörlerde en çok rahatsız eden durum gürültü problemidir. Kompresörlerin yapısından dolayı bu ses olmak zorundadır. Ancak bu ses en aza indirilmeye çalışılmaktadır. Vidalı kompresörler, pistonlu kompresörlere oranla daha sessiz çalışmaktadır. Bunun sebebi pistonlu kompresörlerin çalıması esnasında pistonların vuruntulu bir şekilde silindirin içerisinde hareket etmesidir.

Kompresör Odası İzolasyonu Ses Yalıtım

Devamını oku: Kompresör Odası İzolasyonu | Ses Yalıtımı

Araç Motoru İzolasyonu | Ses Yalıtımı

Araç teknolojisinde yakıt ekonomisi sağlamak amacıyla kullanılan malzemeler yolculuk sırasında rahatsız verebilmektedir. Aracın motorundan çıkan sesler sizi ve araçta bebek uyuyor ise oldukça rahatsız edici gelecektir.Veya dinlediğiniz müzik uzun süre dinlediğinizde rahatsız edici hale gelecektir.

ÜRÜN ALIMI YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ. Uygulama desteğimiz yok malzemeler kendinden yapışkanlıdır kendinizde kolaylıkla uygulama yapabilirsiniz.

Araç Ses Yalıtım Malzemeleri

Devamını oku: Araç Motoru İzolasyonu | Ses Yalıtımı

Asansör Dairesi İzolasyonu | Ses Yalıtımı

Asansör Ses Yalıtımı akustik süngerler ve ses kesici süngerpan ile sağlanabilir. Bulunduğunuz binanın asansörünün çıkardığı seslerden rahatsız oluyorsanız ses izolasyonu çözümleri sağlanabilmektedir. Asansör daireleri ses izolasyonu hizmeti vermekteyiz. Asansör ses yalıtımı akustik süngerler ve ses kesici süngerpan ile sağlanabilir.

asansör dairesi ses yalıtımı

Devamını oku: Asansör Dairesi İzolasyonu | Ses Yalıtımı

Soğutma Odası İzolasyonu | Ses Yalıtımı

Soğutma chiller grubunuzdan gelen sesler rahatsız edici olabilir ve günlük yaşantımız ve iş hayatımızda olumsuz yönde gürültüye maruz kalmamak adına soğutma chiller grubu ses izolasyonu uygulamaları yapmaktayız. 

chiller grubu ses izolasyonu

Devamını oku: Soğutma Odası İzolasyonu | Ses Yalıtımı

Tekne Motor Kabini İzolasyonu | Ses Yalıtımı

İnsanların için rahat ve huzurlu bir yaşam alanı olması beklenen tekneler ve motorlu deniz araçları, motor sesleri nedeniyle yüksek rahatsızlığa neden olur. Ancak gerekli ses yalıtımı malzemeleri uygulamaları ile bu sesler minimize indirilerek, ideal bir ortam sağlanabilir.

motor kabini ses yalıtımı

Devamını oku: Tekne Motor Kabini İzolasyonu | Ses Yalıtımı

Odyoloji Ses Yalıtımı | İşitme Odası Akustik Yalıtım

Ses problemleri sağlık açısından büyük sorunlar yol açabilmektedir. İşitme problemi kulakta işitme azalması, televizyon sesini yükseltme, sesleri duyduğu halde anlayamama, kulakta çınlama, sesin yönünü belirleyememe şeklinde belirtiler vermeye başlar. Bu gibi sağlık problemlerine karşı KBB muayenesi ve ardından odyolojik tedavi gerekmektedir. İşitme sorunu yaşayan hastaların çoğunda kulak çınlaması şikayeti görülmektedir. Bu gibi bir çok ses problemlerine karşı ses geçirmeyen özel odalar yapılmaktadır.Odyoloji Odası Akustik Yalıtım

Devamını oku: Odyoloji Ses Yalıtımı | İşitme Odası Akustik Yalıtım

Spor Salonu Ses Yalıtımı | Fitness Salonu Akustik Yalıtım

Spor Salonu Ses Yalıtımı; Nova Akustik olarak; Spor salonlarındaki ses karışıklığı ve yankılanma problemlerinde profesyonel çözümler sunarak, rahatlıkla spor aktivitelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Spor salonlarında ve spor komplekslerinde rahatlıkla ve sessizce spor aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Spor salonlarında hem uygulamalarımız hem ise ses yalıtım malzeme satışımız vardır.Spor Salonu Akustik Ses Yalıtım Hizmetleri

Devamını oku: Spor Salonu Ses Yalıtımı | Fitness Salonu Akustik Yalıtım

Stüdyo Ses Yalıtımı | Kayıt Odaları Akustik Yalıtım

Stüdyolarda akustik düzen ve ses yalıtımının önemli olduğu mekanlardan birisidir. Mutlaka ses yalıtımı uygulamaları yapılmalıdır. İçeriden dışarıya dışardan içeriye ses çıkışları engellenmesi gerekir. Akustik ses izolasyonu sadece ses yalıtımı yapmakla kalmaz özellikle akustik ve müzikli ortamlarda akustik ses düzenlemesi sesin çıkma dağılma ve yayılma kalitesi ile ilgili olumlu etki sağlamaktadır.Bu yüzden ses izolasyonu yaptırmanızda fayda vardır.

Stüdyo Odası Akustik Düzenleme

Devamını oku: Stüdyo Ses Yalıtımı | Kayıt Odaları Akustik Yalıtım

Klima Santral Odası İzolasyonu | Chiller Grubu Ses Yalıtım

Klima Santral Odaları Ses Yalıtımı; Tesislere yapılan mekanik tesisat ve havalandırma sistemlerinin her türlü izolasyon uygulamalarını yapıyoruz. Chiller grubu ses yalıtımı çözümleri kabin ile izolasyon sağlanması gibi hizmet ve çözümlerimiz mevcuttur.klima motorları ses yalıtımı

Devamını oku: Klima Santral Odası İzolasyonu | Chiller Grubu Ses Yalıtım

Müzik Odası Ses Yalıtımı | Enstrüman Odaları Akustik Yalıtım

Akustik mekanlardan biri olan müzik odası ses yalıtımının yapılması gereken ciddi işlem gerektiren alanlardandır. Kullanılan malzemelerin dekor açısındanda uygun olması gerekmektedir. Özellikle kumaş kaplı paneller ortam akustiğini düzenleme ve dekor açısından en şık ses yalıtım malzemesidir. 

Müzik Odası Akustik Yalıtım

Devamını oku: Müzik Odası Ses Yalıtımı | Enstrüman Odaları Akustik Yalıtım

Kayıt Odası Ses Yalıtımı | Prova Odası Akustik Yalıtım

Stüdyonun konumu, bu konuda çok önemli. Kayıt Odası şehirden çok uzak, tenha, ıssız bir yerdeyse çok  ses yalıtımına gerek olmayabilir. Oysa müşteriler böyle yerlere gelemeyebilir. Stüdyo daha işlek yerlerde olunca ses tecridi daha büyük önem kazanır. Bu ses yalıtımını uygulamak için stüdyonun odaları oldukça geniş olmalı. Çünkü  ses yalıtımı yer kaplar ve dolayısıyla odaları daraltır.

ses kayıt odası

Devamını oku: Kayıt Odası Ses Yalıtımı | Prova Odası Akustik Yalıtım

Konferans Salonu Ses Yalıtımı | Seminer Salonu Akustik Yalıtım

Konferans Salonu Ses Yalıtımı; Konferans salonu kötü ses kalitesi ve ses yalıtımlı değilse, hassas bilgilerin risk alarak ve verimlilikte azalma söz konusudur. Koner Uygun bir akustik olmadan, iletişimsizlik ve çalışanların hayal kırıklığı problemler haline gelmektedir.

Konferans Salonu ses izolasyonu

Devamını oku: Konferans Salonu Ses Yalıtımı | Seminer Salonu Akustik Yalıtım

Sinema Salonu Ses Yalıtımı | Cinema Salonu Akustik Yalıtım

Sinema salonları, içeride yüksek gürültü barındıran, hem içerideki sesin dışarı, hem dışarıdaki seslerin içeri sızıntısının önlenmesi gereken mekanlardır. Sinema salonları günümüzde genel olarak alışveriş merkezleri içerisinde konumlandığından içerideki yüksek sesin çevreye sızmaması için ses yalıtımı oldukça önemli bir konudur.

SİNEMA SALONU SES YALITIMI

Sinema Akustik Yalıtımlı Salon

Devamını oku: Sinema Salonu Ses Yalıtımı | Cinema Salonu Akustik Yalıtım

Evlerde Ses Yalıtımı | Home Cinema Salonu Akustik Yalıtım

Evlerinizde yan komşulardan gelen gürültülü seslerden rahatsız iseniz , izolasyon ses yalıtımı yaptırın huzurunuz kaçmasın.Ses Yalıtımında %100 varan kesin ve garantili çözüm sunmaktayız. Evlerinizde Üst Kat ve Yan Daire'deki Seslerden Bıktıysanız Nova Akustik Olarak Dairelerinizde Ses Yalıtımı Yapıyor ve % 70 - 80 Oranında Ses Yalıtımı Sağlar.

Akustik Ev ses yalıtımı

Devamını oku: Evlerde Ses Yalıtımı | Home Cinema Salonu Akustik Yalıtım

Jeneratör Odası İzolasyonu | Ses Yalıtımı

Jeneratör odası ve makine odalarının ses yalıtımı, Titreşen cisimlerin elastik ortamda oluşturduğu basınç değişimlerine kulağın verdiği tepkilere sesin doğuşu ve yayılması ortamdaki parçacıkların titreşim ve bu titreşimlerin komsu parçacıklarla iletilmesiyle oluşur. Jeneratör odası ve kabinlerdeki ses izolasyonlarının tamamen yanmaz olması gerekmektedir. Hava emiş ve atışlarının havayı daraltmayacak şekilde genişleyerek imalat yapılması gerekmektedir.

 Jeneratör Odası Ses İzolasyon Uygulama

Devamını oku: Jeneratör Odası İzolasyonu | Ses Yalıtımı

Müzik Odası Ses Yalıtımı

Restaurant Ses Yalıtımı

Ofis Odası Ses Yalıtımı

Toplantı Odası Ses Yalıtımı

Çağrı Merkezi Ses Yalıtımı

Home CinemaSes Yalıtımı

Spor Salonu Ses Yalıtımı

Stüdyo Odası Ses Yalıtımı

 

celenit akustik levha panel

epdm ses yalıtım bariyeri fiyatları

rebonded bondex süngerpan fiyatları

vicoustic flexi a50 sünger fiyatları

HİZMETLERİMİZ

ANASAYFA

SES YALITIMI

SES YALITIM MALZEMELERİ

AKUSTİK PANEL

FİYATLAR

RAPORLAR

ÇALIŞMALAR

Blog

İLETİŞİM

  • İstanbul (Avrupa) | İstanbul (Anadolu) | Adana | Adıyaman | Afyon | Ağrı | Ankara | Amasya | Antalya | Ardahan | Artvin | Aydın | Balıkesir | Bartın | Bilecik | Bingöl | Bitlis | Bolu | Burdur | Bursa | Çanakkale | Çorum | Denizli | Diyarbakır | Düzce | Edirne | Elazığ | Erzincan | Erzurum | Eskişehir | Gaziantep | Giresun | Gümüşhane | Hakkari | Hatay | Iğdır | Isparta | İzmir | Kahramanmaraş | Karabük | Kars | Kastamonu | Kayseri | Kocaeli | Konya | Malatya | Manisa | Mersin | Muğla | Ordu | Rize | Sakarya | Samsun | Şanlıurfa | Sinop | Sivas | Şırnak | Tekirdağ | Trabzon | Tunceli | Uşak | Van | Yalova | Yozgat | Zonguldak
 
  • Almanya | Amerika | Arjantin | Avustralya | Avusturya | Azerbaycan | Baku | Belçika | Bulgaristan | Brezilya | Çin | Ermenistan | Filistin | Fransa | Gürcistan | Hindistan | Hollanda | Kıbrıs | İspanya | İsviçre | İrlanda | İngiltere | İran | İtalya | Mısır | Lefkoşa | Rusya | Romanya | Türkmenistan | Yunanistan